Yeni Koronavirüs Hastalığı (Covid-19) Önlemleri Diploma İşlemleri Hakkında

Ülkemizdeki Yeni Koronavirüs Hastalığı (Covid-19) kaynaklı salgından korunmak ve salgının yayılımını önlemek için alınan tedbirler kapsamında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca yürütülen Diploma / Kayıp Diploma teslim işlemleri geçici olarak durdurulmuştur. Mezun öğrencilerimiz e- Devlet Kapısı  uygulamasından mezuniyet belgesi alabilirler.

****

NEW CORONAVIRUS DISEASE (COVID-19) MEASURES ABOUT DIPLOMA PROCEDURES

Çift Anadal AKTS Yargı Kararı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Eğitim-Öğretim Dairesi Başkanlığından gelen Çift Anadal AKTS Yargı kararı konulu yazısına göre; 14/02/2018 tarihinden önce çift anadal programına kayıt olan öğrencilerin kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumunun mevzuatına tabi olmalarına karar verilmiştir.

Çift Anadal AKTS Yargı kararı konulu yazı için lütfen tıklayın...
 

İstanbul Kültür Üniversitesi 2019-2020 Bahar Yarıyılı Yatay Geçiş Başvuru Sonuçları

İstanbul Kültür Üniversitesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı yatay geçiş başvuruları beyan usulüne göre ilan edilmiştir. Beyanına göre  başvurusu UYGUN olarak ilan edilen adaylar; başvuru ve kayıt koşulları için gerekli olan belgelerin asılları ile kayıt işlemlerini belirtilen tarihlerde Ataköy Yerleşkesinde gerçekleştirebilirler. 

2019-2020 Güz Yarıyılı Başarı Notu İtirazları

İstanbul Kütlür Üniversitesi 2019-2020 Güz Yarıyılı itibarıyla başarı notuna itiraz başvuruları Öğrenci Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden yapılacaktır. Başarı notuna itiraz etmek isteyenlerin; https://orion.iku.edu.tr adresine kullanıcı girişi yaptıktan sonra sırasıyla; Akademik işlemler - Sonuçlarım uygulamasından Not İtiraz Butonuna tıklayarak ekrana gelen formu doldurması gerekmektedir.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ 2019-2020 GÜZ YARIYILI SONU TEK DERS SINAVI İLKELERİ

1.    Tek Ders Sınavı hakkı ile ilgili koşullar aşağıdaki gibidir:
Öğrencinin,
i) sınavına gireceği “tek ders” ile mezuniyet koşullarını ( mesleki stajını tamamlamış olma koşulu hariç ) sağlıyor olması, 
ii) tek ders sınavına gireceği derse daha önce kayıt olmuş olması,
iii) tek ders sınavına gireceği dersten başarısız (F) olması veya C’ nin altında bir  not almış olması gerekir.

2019-2020 Bahar Yarıyılı Yatay Geçiş Başvuruları 

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) 2019-2020 Eğitim - Öğretim yılı Bahar yarıyılı merkezi yerleştirme taban puanına (Ek Madde-1) göre Yatay Geçiş, Kurumlararası (GNO) Yatay Geçiş ve Kurum içi Yatay Geçiş başvuruları 2 Ocak 2020 tarihinde başlayacak. 
 

Not: Ara dönemde sadece Ön Lisans Öğrencileri Kurumlararası (GNO) Yatay Geçiş için başvuru yapabilirler.