İndirimli (Öğrenci) İstanbulkart Başvuruları Hakkında

Değerli Öğrencimiz, ulaşım için öğrenci Istanbulkart başvurunuzu https://bireysel.istanbulkart.istanbul/ adresinden yapıp kartınızı adresinize kargo ile talep edebilir ya da başvuru merkezlerinden kolayca teslim alabilirsiniz. Ayrıca kart başvurusu yapmadan da İstanbulkart mobil uygulamasını indirerek dijital öğrenci kartınızı oluşturabilir ve indirimli kullanabilirsiniz. İndirmek için: bit.ly/ist-mobil

İKÜ'ye Yatay Geçiş Başvuruları Başladı

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Kurumlararası Yatay Geçiş (Genel Not Ortalamasına göre) başvuruları ve  Kurum İçi Yatay Geçiş (Hazırlık) ve Merkezi taban puana göre yatay geçiş ön başvuruları 10.07.2021 tarihi itibarıyla başlayacaktır. https://aday.iku.edu.tr/tr/yatay-gecis linkine tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

 

Transkript Belgelerinin e-devlet Üzerinden Verilmesi

YÖK tarafından başlatılan, transkript belgelerinin (not dökümü belgesi) dijital ortamda alınabilmesine yönelik çalışmalar tamamlanmıştır. YÖK’ün üniversitelerle birlikte yürüttüğü çalışmalar neticesinde öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu resmi belgelerden biri olan transkript belgesinin standart bir formda, ücretsiz, Türkçe ve İngilizce olarak çift dilde e-Devlet kapısı üzerinden kolayca temin edilebilmesi imkânı sağlanmıştır.