İstanbul Kültür Üniversitesi 2020-2021 Bahar Yarıyılı Yatay Geçiş Başvuru Sonuçları

İstanbul Kültür Üniversitesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı yatay geçiş başvuruları beyan usulüne göre ilan edilmiştir. Beyanına göre  başvurusu UYGUN olarak ilan edilen adaylar; başvuru ve kayıt koşulları için gerekli olan belgelerin asılları ile kayıt işlemlerini Ataköy Yerleşkesinde ya da aşağıdaki taahhütnameleri ve kayıt için gerekli belgeleri ogrenci.isleri@iku.edu.tr e-posta adresine göndererek online olarak gerçekleştirebilirler.

YÖK'ten Kovid-19 Hastası ve Karantinada Olan Öğrencilere Kayıt Müjdesi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversiteye yerleşen ancak küresel yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastası olması ve karantinada bulunması nedeniyle kayıt yaptıramayacakların, kayıt haklarının 15 gün müddetince saklı tutulmasını kararlaştırdı.

YÖK, Kovid-19 nedeniyle karantinada olup üniversitelere kayıt yaptırması gereken öğrencilerin “mağduriyet yaşamamaları" için yeni bir karar aldı.

İstanbul Kültür Üniversitesi 2020-2021 Güz Yarıyılı Yatay Geçiş Başvuru Sonuçları

İstanbul Kültür Üniversitesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı yatay geçiş başvuruları beyan usulüne göre ilan edilmiştir. Beyanına göre  başvurusu UYGUN olarak ilan edilen adaylar; başvuru ve kayıt koşulları için gerekli olan belgelerin asılları ile kayıt işlemlerini Ataköy Yerleşkesinde gerçekleştirebilirler. 

e-Kayıt Yapılamayacak İKÜ Programları

YÖK’TEN SALGIN NEDENİYLE ADAYLARA HEYET RAPORU KOLAYLIĞI

SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ / UÇUŞ HAREKAT YÖNETİCİLİĞİ/UÇAK TEKNOLOJİSİ programları için;

  • Programın özel koşulları arasında programa kayıt olabilmek için sağlık raporu istenen programlara yerleşen adayların, herhangi bir hastalığı olmadığına dair düzenlenmiş tek hekim raporu ile yerleştiği programa kayıt yaptırabilmelerine, 


SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ programı için;